آلودگی هوا در تابستان خطری جدی برای بیماران تنفسی

آلودگی هوا در تابستان

آلودگی هوا و پدیده وارونگی یک مشکل جدی در فصول سرد سال است که همگی با آن آشنا هستید. این پدیده با گرم شدن هوا به طور کامل برطرف می شود. به این ترتیب انتظار آلودگی هوا در تابستان دور از ذهن است. بهتر است بدانید که این تصور صحیح نیست و هم زمان با گرم شدن هوا در تابستان آلودگی هوا نیز با سرعت بیشتری افزایش می یابد. علت اصلی آلودگی هوا در تابستان مربوط به شرایط جوی و تابش نور خورشید است.

علت اصلی آلودگی هوا در تابستان

دو علت عمده برای آلودگی هوا در تابستان وجود دارد. اولین علت مربوط به آلودگی حاصل از گرد و غبار  و دیگری آلودگی ناشی از آلاینده های هوا به خصوص ازن می باشد. میزان غلظت این آلاینده ها با توجه به شدت تابش نور خورشید به طرز معناداری در تابستان افزایش پیدا می کند. ماه های تیر و مرداد بیشترین سطح آلودگی هوا در تابستان ایجاد شده و این معضل در شهرهای بزرگ بیشتر دیده می شود.

آلاینده ازن در دمای معمولی به صورت گازی تقریبا بی رنگ و بی بو می باشد و شباهت بسیاری به هوای تازه دارد. تشخیص گاز ازن در هوا با تنفس ممکن نیست. در برخی شرایط چگالی آلاینده ها و آلودگی هوا در تابستان به میزان 5 برابر اکسیژن موجود در هوا افزایش پیدا می کند. به این ترتیب غلظت اکسیژن در هوای تنفسی به شدت کاهش پیدا می کند.

افزایش آلاینده ازن اثرات سوء بر سلامت عموم افراد دارد. اثرات ناخوشایند آلودگی هوا در تابستان بر بیماران تنفسی، بیماران قلبی عروقی، سالمندان و کودکان زیر 5 سال بسیار بیشتر است. اکسیدهای نیتروژن و هیدروکربن های ناشی از احتراق در اتوموبیل ها همراه با افزایش ازن و گرد و غبار می تواند مشکلات جدی برای سیستم تنفسی بیماران ایجاد کند.

استفاده از دستگاه اکسیژن ساز در منزل بهترین راهکار برای دریافت اکسیژن تغلیظ شده به بیماران تنفسی است. بیماران تنفسی و یا سالمندان با مشکلات قلبی عروقی با مشورت های تخصصی پزشکی می توانند از مزایای دستگاه اکسیژن ساز برای حفظ سلامتی و بهبود نسبی بهره مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اکسیزن پلاس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید