طریقه استفاده از اکسیژن ساز خانگی

طرز استفاده از اکسیژن ساز خانگی

اکسیژن پلاس دستگاهی سبک، کم صدا و کم مصرف است که برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران در مراکز درمانی و منزل تولید شده است. شرکت زیست تجهیز شریف تولید کننده اکسیژن ساز خانگی با نام تجاری اکسیژن پلاس برای بیماران تنفسی است. این دستگاه برای استفاده عموم بیماران در هر سن و سالی طراحی شده است. استفاده از اکسیژن ساز خانگی کار ساده ای است و نیاز به دانش بالای فنی و یا تخصص ویژه ای ندارد. علیرغم سادگی کار با دستگاه اکسیژن ساز، برخی از افراد با نحوه کارکرد اکسیژن ساز مشکل دارند. در این مطلب نکات استفاده از اکسیژن ساز خانگی را بررسی می کنیم.

طرز استفاده از اکسیژن ساز خانگی

کابل دستگاه اکسیژن ساز را به پریز برق متصل کرده کلید روی دستگاه را در وضعیت روشن قرار دهید. اکسیژن پلاس قابلیت تنظیم تغییرات جریان اکسیژن0.5 تا 5 لیتر در دقیقه را دارا می باشد. تنظیم جریان اکسیژن را طبق تجویز پزشک انجام دهید. زمان کارکرد دستگاه اکسیژن ساز را تنظیم کنید. اکسیژن پلاس برای کار پیوسته حداکثر 24 ساعت طراحی شده لذا پس از 24 ساعت دستگاه را به مدت 30 دقیقه خاموش کرده و سپس برای استفاده دوباره دستگاه را روشن کنید.

هشدارهای استفاده از اکسیژن ساز خانگی

رعایت احتیاط در استفاده از اکسیژن ساز خانگی جهت حفظ ایمنی و کارکرد بهینه دستگاه ضروری است. در صورت بروز مشکل یا هشدار خطا از باز کردن دستگاه خودداری کرده و با واحد خدمات پس از فروش زیست تجهیز شریف تماس بگیرید.

  • از قرار دادن اکسیژن ساز خانگی روی سطوح نرم خودداری کنید
  • در صورت ریختن آب یا سایر مایعات دستگاه را فوری خاموش کنید
  • به دلیل وجود اکسیژن با غلظت بالا،مواد مشتعل را از دستگاه روشن دور نگهدارید
  • در هنگام روشن بودن دستگاه، هرگز لوله اکسیژن را روی زمین و بدون استفاده رها نکنید
  • از تمیز کردن اکسیژن ساز در هنگام روشن بودن دستگاه پرهیز کنید
  • در صورت عدم استفاده، حتما اکسیژن ساز را خاموش کنید

دیدگاهتان را بنویسید