انواع دستگاه کمک تنفسی خانگی 2

انواع دستگاه کمک تنفسی برای تنگی نفس

انواع دستگاه کمک تنفسی در مراکز درمانی و پزشکی برای بیماران در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب این تجهیزات وظیفه اکسیژن رسانی به بیمار را بر عهده دارند. تجهیزات پزشکی برای اکسیژن رسانی به بیمار از مهم ترین لوازم پزشکی هستند و در اغلب اوقات منجر به نجات جان بیمار در شرایط بحرانی می شوند. در قسمت قبلی برخی از انواع دستگاه کمک تنفسی خانگی برای استفاده در منزل معرفی شد. اکنون به معرفی مهم ترین دستگاه های اکسیژن ساز خانگی می پردازیم.

دستگاه کمک تنفس خانگی 1

انواع دستگاه کمک تنفسی:سیلندر اکسیژن

هدف از ارائه کپسول های اکسیژن، کمک به فرد در مواقع اضطراری است. استفاده از کپسول اکسیژن به دلیل خطرات عدیده ناشی از گاز اکسیژن، چندان مناسب نیست. امروزه تکنولوژی ساخت انواع دستگاه کمک تنفسی دگرگون شده و به این ترتیب نیازی به حمل کپسول اکسیژن نیست. سیلندر اکسیژن مناسب فضای خارج از منزل است و می تواند در کوله پشتی همراه بیمار حمل شود.

انواع دستگاه کمک تنفسی: BIPAP

بای پپ دستگاهی کوچک و کاربردی است که می تواند اکسیژن با خلوص بالا را از طریق لوله های تنفسی، کانولای بینی و ماسک به بیمار انتقال دهد. هم اکنون انواع دستگاه کمک تنفسی برای مصارف بیمارستانی و خانگی در ایران تولید می شود. شرکت دانش بنیان زیست تجهیز شریف پیشرو در تولید انواع دستگاه کمک تنفسی با طراحی و تولید دستگاه بای پپ پلاس بخشی از نیاز بیماران در کشور را پوشش می دهد. دستگاه بای پپ پلاس دارای قابلیت های دستگاه سی پپ و بای پپ به صورت یکجا بوده و توان تنظیم فشار ثابت و متغیر را دارد.

انواع دستگاه کمک تنفسی: اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از تجهیزات پزشکی ضروری برای بیماران تنفسی است که قابلیت استفاده 24 ساعته در طول شبانه روز را دارد. دستگاه اکسیژن پلاس زیست تجهیز مجهز به فناوری روز دنیا با توجه به شرایط اقلیمی ایران، طراحی و تولید شده است. این دستگاه زندگی معمولی و مستقل را به بیماران تنفسی اهدا می کند. بسیاری از بیماران تنفسی با مشکلات حاد می توانند با کمک دستگاه اکسیژن ساز، کیفیت زندگی سالم تری را تجربه کنند. اکسیژن ساز کم وزن، کم صدا و کم مصرف است و قابل استفاده در محیط کوچک آپارتمان نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید