بهترین دستگاه اکسیژن ساز کدام است؟ ثابت یا پالسی

بهترین دستگاه اکسیژن ساز

با توجه به نیاز بیماران تنفسی به درمان با اکسیژن به صورت مستمر، انواع دستگاه های اکسیژن ساز تولید و روانه بازار شده است. دستگاه اکسیژن ساز هوای محیط اطراف را برای مصرف بیمار آماده می کند. فرایند آماده سازی اکسیژن با جدا کردن نیتروژن آغاز شده و گاز اکسیژن تغلیظ شده با خلوص بالا به بیمار منتقل می شود. برای انتخاب بهترین دستگاه اکسیژن ساز زمان استفاده و نیاز بیمار، مهم ترین شاخص است. به طور کلی دو نوع اکسیژن ساز با برندهای مختلف تولید شده است.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز

برای انتخاب بهترین دستگاه اکسیژن ساز توجه به نحوه اکسیژن رسانی و نیاز بیمار ضروری است همه دستگاه های موجود در بازار دو تنظیم متفاوت برای انتقال اکسیژن به بیمار دارند. انواع اکسیژن ساز  چه خانگی و یا پرتابل ، با تکنوتوژی دوز پالس و یا جریان مداوم طراحی شده اند.

الف- اکسیژن ساز با دوز پالس

دستگاه اکسیژن ساز پرتابل یا همراه وسیله ای سبک و کوچک است که اکسیژن مورد نیاز را از طریق کانولای بینی در اختیار فرد قرار می دهد. اکسیژن ساز پر تابل با تکنیک دوز پالس طراحی شده و قابل حمل توسط فرد است. دستگاه های پرتابل با تکنولوژی دوز پالس برای استفاده روزانه بیماران در خارج از منزل مناسب تر هستند. بهترین دستگاه اکسیژن ساز در هنگام سفر اکسیژن سازهای قابل حمل هستند. اغلب این دستگاه ها توان کارکرد با باطری و برق شهری را دارند و بسیار کم مصرف هستند.

ب- اکسیژن ساز با جریان مداوم

انواع اکسیژن ساز خانگی یا ثابت با تکنیک جریان مداوم طراحی شده اند. اکسیژن ساز خانگی با استفاده از برق شهری شروع به کار کرده و برای استفاده در هنگام خواب بیشترین استفاده را دارد. دستگاه های اکسیژن ساز ثابت از وزن بیشتری نسبت به انواع اکسیژن ساز پر تابل برخوردارند. اکسیژن ساز با جریان مداوم اکسیژن تغلیظ شده را با استفاده از ماسک و لوله به بیمار انتقال می دهد. بهترین دستگاه اکسیژن ساز برای فضای داخل و به خصوص در هنگام خواب شبانه، دستگاه اکسیژن ساز خانگی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید