تمیز کردن اکسیژن پلاس در منزل

تمیز کردن اکسیژن پلاس

تمیز کردن تجهیزات پزشکی نظیر دستگاه اکسیژن ساز، در بهداشت و سلامت بیماران نقش موثری دارد. دستگاه اکسیژن ساز، اکسیژن تغلیظ شده را از محیط دریافت و توسط لوله و ماسک به بیمار انتقال می دهد. رطوبت و اکسیژن دو عامل مهم در رشد باکتری ها و عوامل بیماری زا هستند. تمیز کردن اکسیژن پلاس نه تنها در طول عمر دستگاه تاثیرگذار است بلکه سلامت جسمی بیمار را نیز تضمین می کند.

تمیز کردن اکسیژن پلاس

5 بخش اصلی در اکسیژن پلاس نیاز به نظافت و شستشو دارند. با تمیز کردن این قسمت ها، می توان از رشد باکتری ها و انتقال آن به بیمار پیشگیری کرد. برای تمیز کردن اکسیژن پلاس این موارد را گام به گام اجرا کنید. قبل از هر اقدامی ابتدا دستگاه را خاموش و از پریز برق جدا کنید.

1-لیوان مرطوب کننده

دستگاه اکسیژن پلاس برای استفاده 24 ساعته تولید شده و بهتر است برای استفاده مجدد دستگاه را نیم ساعت خاموش کنید. اکسیژن پلاس تولید زیست تجهیز شریف دارای لیوان مرطوب کننده مخصوص جهت حفظ رطوبت هوای مورد نیاز بیمار است. فراموش نکنید آب باقی مانده در لیوان را برای هر بار استفاده تعویض کنید. شستشوی هفتگی لیوان مرطوب کننده بسیار ضروری است. قرار دادن لیوان در محلول آب و سرکه سفید له مدت نیم ساعت برای ضد عفونی شدن آن کفایت می کند.

2- تمیز کردن اکسیژن پلاس : بدنه دستگاه

از شوینده های ملایم و ضد عفونی کننده های خانگی برای پاک کردن بدنه اکسیژن پلاس استفاده کنید. دستمال میکروفایبر و دستمال مرطوب برای پاک کردن بدنه انتخاب خوبی است. مراقب باشید آب به داخل دستگاه نفوذ نکند. شوینده های روغنی برای تمیز کردن اکسیژن پلاس مناسب نیستند.

3-کانولای بینی

این قسمت در تماس مستقیم با پوست بیمار است و می بایست به صورت مرتب و در بازه زمانی مشخص تعویض شود. پاک کردن کانولا با دستمال مرطوب به صورت روزانه و تعویض دوره ای آن ضروری است.

4-فیلتر هوا

آلودگی هوا و ذرات ریز گرد و غبار توسط این فیلتر پالایش می شود. لذا کثیف ترین بخش دستگاه اکسیژن ساز شاید فیلتر هوا باشد. به طور معمول فیلتر هوا توان کارکرد 800 ساعتی را دارد. بهتر است پس از این زمان فیلتر هوا تعویض شود.

5-فیلتر استریلیزه

فیلتر استریلیزه برای از بین بردن باکتری ها موجود در هوا درون دستگاه اکسیژن پلاس تعبیه شده است. در شرایط معمول توان کارکرد مفید فیلتر استریلیزه در حدود 20000 ساعت است. تمیز کردن اکسیژن پلاس با تعویض این بخش در مراکز خدمات پس از فروش به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید