بهبود کیفیت زندگی در درمان با اکسیژن ساز

درمان با اکسیژن ساز

درمان با اکسیژن ساز یکی از رایج ترین شیوه های درمانی در بیمارستان ها و مراکز پزشکی است. انواع دستگاه اکسیژن ساز خانگی و پرتابل برای مصارف خانگی تولید شده که نیاز بیمار به اکسیژن را در طول روز و خواب شبانه برطرف می کند. دستگاه اکسیژن پلاس و دستگاه بای پپ پلاس برای درمان با اکسیژن مورد استفاده قرار می گیرند. پزشک متخصص می تواند زمان استفاده از دستگاه و دوز مناسب اکسیژن را مشخص کند. درمان با اکسیژن ساز مزایای زیادی را به همراه دارد:

درمان با اکسیژن ساز و خواب کافی

خواب ضعیف مشخصه اصلی آپنه خواب است. در افراد سالم سطح اکسیژن در طول زمان خواب ، کاهش می یابد که مشکلی جدی نیست. بیماران مبتلا به آپنه تنفسی در طول خواب شبانه بارها با قطع تنفس روبرو شده و از خواب بیدار می شوند. درمان با اکسیژن ساز راه حل قطعی برای بهبود زندگی و خواب آرام شبانه است.

درمان با اکسیژن ساز و بهبود خلق و خو

کسانی که تحت درمان با دستگاه اکسیژن ساز قرار دارند خواب شبانه آرام تری داشته و در طول روز احساس بهتری دارند. بهبود روحیه، شناخت بهتر، بهبود حافظه و حتی افزایش اعتماد به نفس در گرو خواب آرام شبانه است. دستگاه اکسیژن پلاس خوابی آرام را میسر کرده و موجب بهبود روحیه می شود.

درمان با اکسیژن ساز و تمرینات ورزشی

اکسیژن ماده ای ضروری به هنگام ورزش است. کسانی که از کمبود اکسیژن رنج می برند نمی توانند در فعالیت های ورزشی عادی شرکت کنند. دستگاه اکسیژن ساز کمک می کند تا بیمار در فعالیت های ورزشی موفق تر عمل کند. انجام حرکات ورزشی و یوگا به این ترتیب ساده تر می شد.

درمان با اکسیژن و کاهش ریسک هیپوکسی

مبتلایان به آسم و دیگر مشکلات تنفسی در معرض کمبود اکسیژن در خون و هیپوکسی قرار دارند. استفاده منظم از دستگاه اکسیژن ساز طبق تجویز پزشک، عوارض ناخوشایند کمبود اکسیژن در خون را کاهش داده و سلامت فرد را تضمین می کند.

منبع: Journal

دیدگاهتان را بنویسید