نگهداری و تمیز کردن دستگاه بای پپ پلاس

دستگاه بای پپ پلاس

زیست تجهیز شریف طراح و تولید کننده تجهیزات پزشکی با فناوری‌های مدرن در ایران است که پس از دستگاه اکسیژن پلاس، دستگاه بای پپ پلاس را برای بهبود کیفیت زندگی بیماران تنفسی ارائه داده است. دستگاه بای پپ پلاس در پیشگیری از مشکلات تنفسی بیماران به هنگام خواب شبانه تاثیرگذار است. افراد مبتلا به آپنه تنفسی مرکزی و انسدادی، بیماری مزمن ریوی، مبتلا به خروپف و خرناس، با استفاده از این دستگاه خوابی آرام را تجربه می کنند.

تمیز کردن دستگاه بای پپ پلاس

انواع آلودگی های محیطی نظیر گرد و غبار یا باکتری ها می توانند در دستگاه نفوذ کنند. دستگاه کثیف و آلوده نمی تواند کیفیت هوای فشرده مناسبی را ارائه دهد.برای افزایش طول عمر، بهبود کارایی و درمان موثر ، نظافت دوره ای دستگاه بای پپ پلاس توصیه شده است.

برای تمیز کردن بدنه اصلی و قاب دستگاه بای پپ پلاس هرگز قاب دستگاه را باز نکرده و از آب برای نظافت دستگاه استفاده نکنید. این کار می تواند خطرات جدی به همراه داشته باشد. برای نظافت قاب دستگاه از دستمال خشک استفاده کنید.

فیلتر هوای ورودی را به صورت هفتگی تمیز کرده و هر 6 ماه یک‌بار فیلتر را تعویض کنید. فیلتر نقش موثری در عملکرد بای پپ داشته و می بایست به صورت دوره ای تمیز شود. جهت شستشوی فیلتر از آب گرم و مایع تمیز کننده ملایم استفاده کنید. پس از خشک شدن کامل، فیلتر را در دستگاه و محل اصلی قرار دهید.

لوله خرطومی وظیفه انتقال هوا از دستگاه به ماسک را بر عهده دارد و بهتر است به صورت هفتگی تمیز شود. با جدا کردن لوله خرطومی می توانید لوله را به صورت کامل با آب گرم و شوینده شستشو دهید. از محلول سه قسمت آب گرم و یک قسمت سرکه سفید نیز می توانید برای شستشو و تمیز کردن لوله خرطومی استفاده کنید. لوله خرطومی را در معرض هوا قرار داده تا به طور کامل خشک شود.

ماسک صورت بای پپ پلاس را به صورت روزانه شسته و با یک حوله خشک کنید. این وسیله به صورت مستقیم در تماس با بیمار است و می تواند انواع آلودگی را انتقال دهد. مطالعه بروشور راهنمای استفاده از دستگاه بای پپ پلاس برای نگهداری از آن توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید