انواع دستگاه کمک تنفسی خانگی 1

دستگاه کمک تنفسی خانگی

عده ای از بیماران تنفسی نیازمند تجهیزات خاصی هستند تا بتوانند زندگی عادی را تجربه کنند. انواع دستگاه کمک تنفسی خانگی برای کمک به سلامت بیماران تنفسی تولید شده که برای استفاده در منزل توسط بیمار مناسب است. برخی از این دستگاه ها هوا را تصفیه و در محیط پخش می کنند. در اغلب موارد دستگاه کمک تنفسی خانگی اکسیژن مورد نیاز را به صورت استنشاقی در اختیار بیمار قرار می دهد. در ادامه با چند دستگاه کمک تنفسی خانگی آشنا می شویم:

تصفیه کننده های هوای خانگی

تصفیه کننده ها از تجهیزات کمکی برای تنفس بیماران با مشکلات تنفسی محسوب می شوند. این دستگاه های کوچک با پالایش هوای محیط، انواع آلاینده ها و ذرات را از هوای موجود حذف کرده و هوایی خالص را در محیط انتشار می دهند. افراد مبتلا به آلرژی و حساسیت های فصلی که با مشکلات تنفسی عدیده درگیر هستند، بیشترین بهره را از دستگاه های تصفیه هوای خانگی می برند. تصفیه کننده هوا دستگاهی عمومی است که بدون تجویز پزشک قابل استفاده برای افراد خانواده است. برخی از سیستم های تصفیه کننده هوا از یک سیستم فیلتر استفاده می کنند و تحت فرآیند یونی هوا را پالایش و پاک سازی می کنند.

سی پپ دستگاه کمک تنفسی خانگی

در صورتی که بیماری از مشکلات شدید تنفسی رنج می برد می بایست از دستگاه کمک تنفسی خانگی با قابلیت تغلیط اکسیژن استفاده کند. سی پپ یکی از تجهیزات پزشکی مخصوص برای بیماران تنفسی است که اکسیژن تغلیظ شده را با پالس ثابت در اختیار بیمار قرار می دهد. هوای کم فشار توسط دستگاه سی پپ از طریق لوله و ماسک صورت در اختیار بیمار قرار می گیرد. این سیستم برای جلوگیری از انسداد راه های تنفسی در خواب پیشنهاد می شود. استفاده از سی پپ می بایست با تجویز پزشک بوده و فشار مناسب هوا اندازه گیری شود. دستگاه سی پپ برای جلوگیری از خرخر شبانه و آپنه خواب تجویز می شود. بسیاری از بیماران تحمل فشار یکنواخت دستگاه را نداشته و ناگزیر به استفاده از دستگاه بای پپ می باشند.
………

ادامه انواع دستگاه کمک تنفسی خانگی را در بخش بعدی بخوانید.

این پست دارای یک نظر است

  1. هادی

    دستگاه کمک تنفسی فقط ...

دیدگاهتان را بنویسید