قیمت دستگاه بای پپ bipap

قیمت دستگاه بای پپ پلاس

دستگاه بای پپ یکی از تجهیزات پزشکی پر کاربرد است که جهت استفاده بیماران در منزل و یا مراکز درمانی تولید شده است. قیمت دستگاه بای پپ با توجه به کشور سازنده و مواد به کار رفته در تولید آن متفاوت است. این دستگاه ویژه بیماران با مشکلات تنفسی طراحی شده و اکسیژن مورد نیاز فرد را در دو سطح فشار متفاوت دم و بازدم تامین می کند.

چه بیمارانی از بای پپ استفاده می کنند؟

به طور کلی همه افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند می توانند از بای پپ برای بهبود تنفس استفاده کنند. بر خلاف دستگاه اکسیژن ساز خانگی که بیشتر مناسب استفاده در روز است، دستگاه بای پپ اغلب در هنگام خواب مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت دستگاه بای پپ ایرانی در مقایسه با دستگاه های مشابه اروپایی و آمریکایی مناسب تر است. با توجه به اینکه کارایی دستگاه بای پپ پلاس هیچ تفاوتی با نمونه های مشابه خارجی ندارد، ارجحیت استفاده از این دستگاه بیشتر است. پزشک متخصص با توجه به نوع بیماری بای پپ را در این موارد توصیه می کند:

  • مبتلایان به مشکلات تنفسی در خواب، خروپف، آپنه انسدادی خواب، وقفه های تنفسی و …
  • بیماران به مبتلا به بیماری مزمن ریوی (CPOD) بستری در منزل
  • بزرگسالان مبتلا به سندرم پریشانی تنفسی
  • بیماران با اختلالات قلب و عروق و نارسایی قلبی

فواید کار با دستگاه بای پپ

با توجه به قیمت دستگاه بای پپ استفاده از آن هم در مراکز درمانی و هم به صورت شخصی و برای بیمارانی که با خانواده زندگی می کنند، رایج است. طریقه استفاده از دستگاه بسیار ساده است و نیاز به دانش فنی و تخصصی ندارد. همه بیماران در هر سن و سالی که باشند می توانند از دستگاه بای پپ خانگی استفاده کنند. برخی از فواید دستگاه بای پپ عبارت است از:

  • بهبود وضعیت خواب بیماران با تنظیم دم و بازدم
  • پیشگیری از وقفه تنفسی در خواب و بیدار شدن های شبانه ناشی از قطع تنفس
  • احساس آرامش در خواب با قطع کامل خروپف
  • احساس نشاط پس از بیداری به جهت داشتن خواب مناسب

قیمت دستگاه بای پپ

قیمت دستگاه بای پپ چقدر است؟

این دستگاه کوچک قادر به تامین هوای فشرده در دو سطح متفاوت است. اکسیژن فشرده با توجه به دم و بازدم فرد بیمار به صورت منظم در اختیار فرد قرار می گیرد. تغییر فشار هوا در هنگام تنفس بیمار و انجام عمل دم و بازدم کاملا متفاوت است. پزشک معالج با بررسی شرایط بیمار و انجام تست خواب و دیگر آزمایشات بالینی می تواند میزان فشار هوا و مقدار آن را تشخیص دهد. تنظیمات دستگاه بای پپ به صورت اتومات قابل برنامه ریزی است و نیازی به انجام تنظیمات مجدد در هنگام تنفس ندارد.

قیمت دستگاه بای پپ شامل دستگاه اصلی به همراه تجهیزات تنفسی بیمار است. برای استفاده از بای پپ همچون دیگر دستگاه های اکسیژن ساز ، بیمار از ماسک کمک می گیرد. دستگاه بای پپ در کنار تخت بیمار قرار گرفته و هوا را از طریق لوله های تنفسی و ماسک به فرد منتقل می کند.

بای پپ هم اکنون توسط شرکت دانش بنیان زیست تجهیز شریف تولید شده و با هزینه کمتری در اختیار بیماران قرار می گیرد. قیمت دستگاه بای پپ پلاس زیست شریف با توجه به نوسانات ارزی در حد معقولی باقی مانده که این تنها با تلاش شبانه روزی متخصصین ایرانی میسر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید