چگونه از لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز استفاده کنیم؟

لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز

لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز وسیله ای کاربردی است که به همراه دستگاه اکسیژن پلاس عرضه می شود. این لیوان یکی از اجزای جانبی دستگاه اکسیژن ساز است که موجب سهولت استفاده از اکسیژن ساز می شود. آیا می دانید لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز چه نقشی در کارکرد بهینه آن دارد؟

لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز

اکسیژن پلاس یکی از تجهیزات پزشکی ضروری برای کسانی است که از مشکلات تنفسی رنج می برند. شرکت زیست تجهیز شریف تولید کننده اصلی و عرضه کننده مستقیم دستگاه اکسیژن ساز در ایران است که محصول تولیدی خود را با نام تجاری اکسیژن پلاس عرضه می کند. اکسیژن پلاس زیست تجهیز شریف مجهز به لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز است که کارایی دستگاه را افزایش می دهد.

انواع دستگاه های اکسیژن ساز اکسیژن موجود در هوا را از گازهای دیگر جدا کرده و به صورت خالص و تغلیظ شده در اختیار بیمار قرار می دهند. غلظت بالای اکسیژن می تواند در بهبود تنفس بیماران قلب-عروقی پس از عمل، مشکلات تنفسی ناشی از بیماری ریوی و سایر بیماران تنفسی نقش مثبت دارد. مشکل اصلی اینجاست که خالص سازی، اکسیژن خروجی را خشک می کند.

لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز با حفظ رطوبت اکسیژن خالص و ارسال ان به بیمار فرایند تنفس را بهبود داده و از تبعات ناخوشایند ناشی از تنفس اکسیژن خالص در دراز مدت پیشگیری می کند. تنفس هوای خشک در بلند مدت موجب آسیب به مخاط دهان، بینی و ریه شده و می تواند زخم هایی را ایجاد کند. لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز نقش اصلی در رطوبت رسانی به هوای تنفسی بیمار را دارد.

طریقه استفاده از لیوان مرطوب کننده

برای استفاده از لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز بهتر است آب تمیز و جوشیده را در لیوان ریخته و در قسمت مشخص شده دستگاه قرار دهید. مقدار آب مورد نیاز لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز بر روی آن مشخص شده و نباید کمتر و یا بیشتر از این مقدار آب در لیوان ریخت. به همین سادگی هم زمان با روشن شدن دستگاه و کارکرد آن، رطوبت لازم برای تنفس بیمار فراهم می شود.

نکته: برای استفاده بهینه از لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز و حفظ بهداشت باید آب لیوان هر روز و یا دو روز یکبار به صورت کامل تعویض شود.

دیدگاهتان را بنویسید