بلو باکس چیست؟

امروزه درک اهمیت ابزارهای مراقبت از راه دور بیماران نسبت به گذشته ملموس تر شده است.  اخیرا از زبان خیلی از اخبارگوها می شنویم که ” ظرفیت بیمارستان ها پر شده است. از طرفی کادر درمان دیگر در فضای بیمارستانی قادر به مراقبت از بیماران نیستند و طرف دیگر، همراهان بیمار که خواستار مراقبت های شبانه روزی تا بهبود سلامت عزیز خود هستند. پس باید راه حلی برای آن وجود داشته باشد. Blue Box یا همان جعبه ی آبی، ابزاری که می تواند به ما کمک کند تا عزیزانمان را در خانه، کنار خودمان داشته باشیم، بدون نگرانی از مراقبت های مورد نیازشان.

بلوباکس توسط سازمان سلامت جهانی و کارکنان مراقبت های خانگی در سراسر بریتانیا مورد استفاده قرار گرفته و هزاران نفر را تحت نظارت و مراقبت قرار می دهد. بلوباکس به انجام ارزیابی های بالینی و اعلام نتایج آنها به متخصصان مراقبت های بهداشتی کمک می کند. بلوباکس علائم حیاتی بیمار را چک می کند، قابلیت تصویربرداری دارد و همچنین ارزیابی های متعددی از جمله بیماری، تغذیه، سطح اکسیژن و هیدروژن و میزان ضعف بیمار را انجام می دهد تا در کمترین زمان ممکن، هرگونه تغییر در روند عادی سلامت بیمار را گزارش کند با این هدف که قبل از بدتر شدن وضع و نیازمندی به مراقبت های جدی تر با سطح بالاتر، به آنها رسیدگی شود. ابزارهایی که در بلوباکس کنار یکدیگر قرار گرفته اند شامل دستگاه پالس اکسیمتر برای سنجش میزان اکسیژن خون، دستگاه فشارخون، دماسنج و یک تبلت است که هر شخصی به آسانی می تواند کار با آنها را یاد گرفته و مورد استفاده قرار دهد.

بلو باکس برای بیمارانی که از مشکلات طولانی مدت مثل انسداد ریوی مزمن، آسم، دیابت و بیماری قلبی رنج می برند نیز، درست مثل کسانی که به صورت کوتاه مدت به مراقبت های این چنینی نیاز دارند، از جمله مراقبت های پس از جراحی یا در طول بارداری، پشتیبانی می کند. سازمان سلامت همگانی نیز گزارشی مبنی بر اهمیت این تکنولوزی بر بهبود سلامت بیماران ارائه داده که در این بین، کاهش 22 درصدی درخواست آمبولانس و کاهش 46 درصدی روزهایی که بیماران روی تخت بیمارستان سپری می کنند بسیار قابل توجه است. به دلیل اینکه فضای بیمارستانی احتمال خطرات مربوط به بیماری های عفونی و آلودگی های مختلف را بالا می برد، کاهش حضور بیماران و حتی همراهان آنها در محیط بیمارستان، در کاهش شیوع و ابتلا به مشکلات و بیماری های جانبی، می تواند کمک کننده باشد.

این روزها اهمیت مکانی که در آن هستیم کاهش یافته و این را می شود در آموزش های مجازی، تماس های تصویری و… حس کرد. برای مثال می توان کیلومترها از بیمارستان فاصله داشت و همچنان تحت نظر و مراقبت های مورد نیاز قرار گرفت بنابراین شرکت هایی که خدمات این چنینی ارائه می کنند بسیار کارآمد خواهند بود.بیش از ده سال است که شرکت سازنده بلوباکس، یعنی شرکت Whzan نرم افزارهای دیجیتالی و مراقبتی سلامت را به دست مردم می رساند تا زندگی امن تر و راحت تری داشته باشند. کمک به انسان ها تا بتوانند مدت طولانی تری را در “خانه” خودشان به سر ببرند. دو نفر از افرادی که در این شرکت نقش مهمی را ایفا می کنند، Keith Chessell و John Cooling هستند.

دیگر محصول این شرکت کیتی است به نام Guardian که یک سیستم مراقبتی خانگی است که با سنسورهای حرکتی، نور و دما اطلاعاتی را به فرد مراقب، ارسال می کند. این نرم افزار سلامت، هر گونه فعالیت و حرکت غیرعادی و غیر قابل انتظار را ثبت می کند.مسائل مربوط به سلامت و پزشکی همیشه با زمان گره خورده اند، آن هم یک گره کور. خیلی وقت ها فقط چند دقیقه تا مرگ یا نجات یک بیمار فاصله است پس ابزاری مثل بلوباکس می تواند بسیار کارآمد باشد. یکی از مهمترین ویژگی های این محصول قابل حمل و بی سیم بودن آن است که دسترسی راحت پزشک و مراقب را به بیمار فراهم می کند. در نهایت امید بر این است که با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف، رفاه حال بیماران و خانواده های آنها بیش از پیش فراهم شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید